Aktualności

Podsumowanie Tygodnia Świadomości Raka Płuca

12-12-2022

5 grudnia 2022 roku specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu, a także Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin wspólnie zainaugurowali Tydzień Świadomości Raka Płuca w Poznaniu, będący częścią kampanii „Pogoń Raka! Skojarz Fakty!”. Podczas konferencji prasowej rozmawiano o roli profilaktyki i możliwościach leczenia oraz organizacji opieki nad pacjentami.

Czytaj więcej

Obrzęk naczynioruchowy

03-12-2022

Dnia 3 grudnia b.r. w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów odbyło się spotkanie z pacjentami z obrzękiem naczynioruchowym. Obrzęk naczynioruchowy polega na pojawianiu się nabrzmienia (obrzęku) skóry i znajdujących się pod nią tkanek w wyniku nieprawidłowej, nadmiernej przepuszczalności naczyń spowodowanej zadziałaniem na nie silnych substancji zwanych kininami (jedną z nich jest tzw. bradykinina).

Czytaj więcej

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".