Aktualności

XVII Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

04-12-2023

W dniach 23-25 listopada 2023 r. odbyło się coroczne, najważniejsze wydarzenie naukowe w całości poświęcone diagnostyce i leczeniu raka płuca – XVII Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca, która zgromadziła prawie 600 uczestników.

Czytaj więcej

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03-12-2023

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Czytaj więcej

Ogłoszenie o sprzedaży zbędnych/zużytych składnikach majątku ruchomego Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu

21-11-2023

Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu informuje, że posiada zbędne zużyte składniki majątku stanowiące przedmiot sprzedaży: 1. Aparat RTG Siemens Multix Top, SN: 2687 rok prod. 2007, 2. Aparat RTG Siemens Sireskop BDCX3, SN:01033 rok prod. 1996.

Czytaj więcej

Światowy Dzień POChP

16-11-2023

Światowy Dzień POChP jest organizowany przez Globalną Inicjatywę na rzecz Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (GOLD) we współpracy z pracownikami służby zdrowia i grupami pacjentów z POChP na całym świecie. Jego celem jest podnoszenie świadomości, dzielenie się wiedzą i omawianie sposobów zmniejszenia obciążenia POChP na całym świecie.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Farmaceuty

25-09-2023

Światowy Dzień Farmaceuty jako samodzielnego zawodu medycznego, obchodzony jest od 2010 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Farmaceutów Tureckich. Data obchodów upamiętnia powstanie Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej 25 września 1912 roku

Czytaj więcej

Uroczystość wręczenia Srebrnego Medalu Towarzystwa "Labor Omnia Vincit"

19-09-2023

Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Troakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów dr n. med. Maciej Bryl został odznaczony  Srebrnym Medalem Towarzystwa "Labor Omnia Vincit", za krzewienie idei pracy organicznej.

Czytaj więcej

Uroczystość otwarcia Zakładu Diagnostyki Molekularnej Nowotworów oraz Pracowni Polisomnografii.

15-09-2023

Pan Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, w piątek 15 września wzięli udział w uroczystości otwarcia Zakładu Diagnostyki Molekularnej Nowotworów oraz Pracowni Polisomnografii Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Fizjoterapii

08-09-2023

W 2023 roku Światowy Dzień Fizjoterapii przypada na 8 września (piątek). Światowy Dzień Fizjoterapii (ang. World Physical Therapy Day) został ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT).

Czytaj więcej

Rocznica śmierci Patronów WCPiT

05-08-2023

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów, jak co roku, uczciło pamięć Patronów Centrum składajac wieniec i zapalajac znicze na ich grobie, znajdujacym się na Cmentarzu przy ul. Nowina.

Czytaj więcej

Dotacje z metropolii poznańskiej

18-07-2023

Samorząd województwa przekazał "pocovidowe" wsparcie wielkopolskim szpitalom. Wśród nich znalazło się również Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów.

Czytaj więcej

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".