Światowy Dzień POChP

Światowy Dzień POChP jest organizowany przez Globalną Inicjatywę na rzecz Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (GOLD) we współpracy z pracownikami służby zdrowia i grupami pacjentów z POChP na całym świecie. Jego celem jest podnoszenie świadomości, dzielenie się wiedzą i omawianie sposobów zmniejszenia obciążenia POChP na całym świecie.

Pierwszy Światowy Dzień POChP odbył się w 2002 roku. Każdego roku organizatorzy w ponad 50 krajach prowadzili działania, dzięki którym dzień ten stał się jednym z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i uświadamiających POChP na świecie. Polskie Towarzystwo Chorób Płuc co roku organizuje obchody Światowego Dnia POChP w Polsce włączając się w globalną inicjatywę,

Podstawowym badaniem służącym do rozpoznawania i oceny progresji POChP jest spirometria. Każdy, kogo niepokoi stan jego płuc, czyli tzw. krótki oddech, męczy się przy niewielkim nawet wysiłku, powinien przebadać swoje płuca.

← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".